Konsultacja telefoniczna
Nasze położne są do Twojej dyspozycji. Możesz bezpłatnie i wygodnie, bo w dowolnym miejscu, zadać telefonicznie pytanie położnej i rozwiać na bieżąco swoje wątpliwości dotyczące rozwoju ciąży czy też pierwszych objawów infekcji.
Z bezpłatnej usługi możesz skorzystać w trakcie ciąży oraz do 2 miesiąca po porodzie. W tym celu potrzebujemy od Ciebie deklaracji przystąpienia do położnej POZ w CM Luxmed.
Porada dla nastolatek
Dojrzewanie to czas, w którym kształtuje się osobowość i fizyczność młodej kobiety. Zmiany zachodzące w organizmie w tym okresie wymagają szczególnego i specjalnego podejścia. Położna pomoże je zrozumieć i zaakceptować, udzielając w przystępny sposób profesjonalnej wiedzy.
Zapytaj położną o cykl menstruacyjny, antykoncepcję, pierwszą wizytę u ginekologa, procesy zachodzące teraz w Twoim organizmie.
Jeśli jesteś mamą i chciałabyś wziąć sprawy dojrzewania swojej córki we własne ręce lub po prostu krępują Cię takie rozmowy – położna poda Ci pomocną dłoń. Otrzymasz konkretne wskazówki jak powinna przebiegać taka rozmowa. Możecie również przyjść na wizytę razem i zdecydować czy chcecie w takiej rozmowie uczestniczyć obie.
Porada w edukacji przedporodowej
Zanim urodzisz dziecko, nawet jeśli jest to już kolejny poród, nie unikniesz wątpliwości. Jest to zupełnie naturalne. Nie zawsze masz możliwość uczestniczyć w zajęciach grupowych, dlatego nasze położne w ramach porady w edukacji przedporodowej pomogą Ci również wtedy gdy:
- chciałabyś realizować edukację przedporodową w formie indywidualnej
- chciałabyś omówić tylko wybrane zagadnienia
- uzupełnić z położną plan porodu
- uzyskać wskazówki jak spakować torbę do porodu
- chcesz poznać położną z sali porodowej szpitala, w którym planujesz poród
Prowadzenie ciąży przez położną NFZ
W dowolnym tygodniu ciąży możesz zdecydować się na to, aby położna POZ prowadziła Twoją ciążę. Wystarczy, że spełnisz 3 poniższe warunki:
- Jest to ciąża fizjologiczna
Położna POZ w Aktywnej Mamie może prowadzić wyłącznie ciążę fizjologiczną, czyli przebiegającą prawidłowo, bez powikłań, w trakcie której nie przebywasz na zwolnieniu lekarskim. - Nie korzystasz w tym samym czasie z usług ginekologa w ciąży na NFZ
Jeśli zdecydujesz się na prowadzenie ciąży u położnej POZ, wówczas nie możesz korzystać z prowadzenia ciąży u ginekologa w ramach NFZ. Możesz też prowadzić ciążę wyłącznie u położnej POZ i wówczas położna w odpowiednich tygodniach ciąży kieruje Cię na konkretne badania czy porady. - Jesteś zdeklarowana do położnej POZ w CM Luxmed
Więcej informacji uzyskasz podczas porady u naszych położnych Beaty Wołek lub Małgorzaty Madej.
Porada laktacyjna
Profesjonalne wsparcie mamy w karmieniu piersią może mieć kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju maluszka.
Wizyty realizują położne z tytułem Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego:
- Agnieszka Krzeszowiec- wizyty w ramach NFZ, bezpłatne do 8 tygodnia życia dziecka
- Justyna Kurębska- wizyty prywatne
Prowadzą konsultacje na każdym etapie laktacji:
- poszerzenie wiedzy o laktacji (dlaczego warto karmić piersią, jak zmienia się pokarm, jak długo karmić)
- nauka prawidłowego przystawiania do piersi
- pomoc w problemach laktacyjnych w kwestiach dotyczących dziecka (nie chce ssać, ssie cały czas, niedostatecznie przybiera na wadze, ma żółtaczkę)
- pomoc w problemach laktacyjnych w kwestiach dotyczących mamy (kryzys laktacyjny, bolesne lub poranione brodawki, nawał pokarmu, obrzęk, zastój, zatkany przewód mleczny, zapalenie piersi)
- pomoc w zaburzeniach mechanizmu chwytania i ssania
- odciąganie i przechowywanie pokarmu
- pomoc w częściowym ograniczeniu laktacji (rozszerzanie diety, powrót do pracy)
- pomoc w zakończeniu laktacji
Jeśli jesteś w ciąży i chciałabyś skorzystać z porady laktacyjnej, to nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz wybrać poradę położnej w profilaktyce pierwotnej karmienia naturalnego.
Usługa ta jest stworzona z myślą o Tobie, jeśli:
- miałaś problemy z laktacją po poprzednim porodzie
- masz duże piersi, płaskie lub wklęsłe brodawki, co czasem może powodować problemy związane z wczesnym okresem karmienia, utrudniać przystawienie dziecka do piersi, przyjmować odpowiednią pozycję do karmienia
- z różnych powodów przeżywasz lęk przed karmieniem piersią
Porada zabiegowa
Podczas porady zabiegowej w naszej przychodni możesz skorzystać z usługi zdjęcia szwów.
Ostateczną decyzję o usunięciu szwów podejmuje położna na podstawie wyglądu rany. Jeśli rana goi się prawidłowo zabieg przebiega szybko i nie ma konieczności przeprowadzania go w znieczuleniu. Bardzo ważne jest, żeby zdjąć szwy w terminie wyznaczonym przez lekarza.
W trakcie wizyty położna przekaże Ci informacje na temat prawidłowej pielęgnacji rany, a także higieny i aktywności fizycznej w czasie połogu.
Opieka okołooperacyjna
W Aktywnej Mamie opieką otaczamy kobiety na wszystkich etapach życia, przygotowujemy do macierzyństwa i porodu. Po tym okresie położna środowiskowa może dalej czuwać nad Tobą po zabiegach ginekologicznych. Potrzebne jest jedynie skierowanie od lekarza ginekologa.
W ramach wizyty położna ocenia czy rana goi się prawidłowo, zdejmuje szwy, zmienia opatrunki, wykonuje czynności pielęgnacyjne, prowadzi edukację w zakresie profilaktyki zdrowia.
Porada dietetyka
Ciąża to czas, w którym w organizmie kobiety zachodzą ogromne zmiany. Samopoczucie mamy i dobrostan płodu w dużej mierze zależy od prawidłowego i racjonalnego odżywiania.
Mimo dużego dostępu wiedzy na temat żywienia w czasie ciąży, wiele kobiet mierzy się z rozterkami co powinny jeść a jakie produkty wyeliminować z jadłospisu. W takiej sytuacji pomocna jest profesjonalna porada u dietetyka.
W czasie porady otrzymasz informacje na temat:
- podstawowych zasad racjonalnego odżywiania w ciąży
- sposobu przechowywania żywności
- wykluczeń pokarmowych w tym okresie
- odpowiedniej kaloryczności spożywanych posiłków w zależności od wieku ciąży
- prawidłowego przyrostu masy ciała w ciąży
- suplementacji
- postępowania w przypadku dolegliwości ciążowych np. wzdęcia, zgaga, nudności
W czasie porady lub po niej możesz dokupić indywidualnie ułożony plan żywieniowy.
Wizyty dla kobiet w ciąży realizuje mgr Natalia Parulska oraz mgr Maciej Pokarowski.