Aktywna Mama na Facebook
Aktywna Mama na instagramie

Gabinet zabiegowy

W gabinecie zabiegowym szkoły rodzenia Aktywna Mama możesz skorzystać z usług takich jak pobranie materiału do badań, wykonanie zapisu KTG, usunięcie szwów po porodzie naturalnym czy cięciu cesarskim. Nasza placówka dysponuje również punktem pobrań dedykowanym dla dzieci,  w którym pracuje doświadczony personel.

Przejdź do e-Rezerwacji

Punkt pobrań dedykowany dla kobiet w ciąży

Punkt pobrań dedykowany dla kobiet w ciąży Lublin

Dbamy o to abyś czuła się u nas wyjątkowo, dlatego oferujemy dedykowany punkt pobrań materiału do badań. Tutaj komfortowo, profesjonalnie, bez kolejek wykonasz wszystkie badania laboratoryjne.

Zapraszamy do rejestracji Aktywna Mama znajdującej się na drugim piętrze, codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 7.00 – 13.00

Kobiety w ciąży zadeklarowane do położnej POZ w CM Luxmed mogą 1 raz w trakcie ciąży wykonać bezpłatnie test obciążenia glukozą (3pkt., 75g).

KTG

KTG Lublin

KTG (kardiotokografia) to badanie, które polega na monitorowaniu czynności serca płodu i czynności skurczowej macicy. Zgodnie ze standardem opieki okołoporodowej badanie wykonujemy po 40 tygodniu ciąży, natomiast lekarz może zlecić wykonanie badania wcześniej. Standardowo zapis trwa 30 min.

Kobiety w ciąży zadeklarowane do położnej POZ w CM Luxmed mogą 1 raz w trakcie ciąży wykonać badanie bezpłatnie.

Zdjęcie szwów u położnej

Pacjentki zdeklarowane do położnej POZ w CM Luxmed mogą mieć zdjęte szwy bezpłatnie podczas porady patronażowej lub zapisując się na poradę zabiegową w naszej placówce.  Decyzja o zdjęciu szwów jest zawsze podejmowana przez położną na podstawie wyglądu rany. Jeśli rana goi się prawidłowo, zabieg przebiega szybko i nie ma konieczności przeprowadzania go w znieczuleniu. Bardzo ważne jest, żeby zdjąć szwy w terminie wyznaczonym przez lekarza.

Punkt Pobrań dedykowany dla dzieci

Punkt Pobrań dla dzieci Lublin

Pobranie krwi u maluszka to bardzo często ogromny stres dla rodziców. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz szeroki wybór badań laboratoryjnych.

A to kilka wskazówek, które ułatwią szybkie i sprawne pobranie krwi u Twojego maleństwa:

  • pamiętaj, aby przed wykonaniem badań zadbać o odpowiednie nawodnienie dziecka
  • zachęcamy, żeby przy pobraniu był obecny jeden rodzic, ułatwi to pracę personelu
  • spokój i opanowanie rodzica przekłada się na zachowanie dziecka
  • pamiętaj, że o miejscu i rodzaju wkłucia decyduje personel medyczny

Zapraszamy do rejestracji Centrum Medycznego Luxmed znajdującej się na parterze, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-19.00 i w soboty 7.00-13.00

Przezskórny pomiar billurbiny u noworodków

Badanie przesiewowe mające na celu wczesne wykrywanie hiperbilirubinemii u noworodków przed, w trakcie i po fototerapii noworodka do 14 dnia życia. Pomiar przeprowadzany jest w punkcie pobrań dedykowanym dla dzieci.
Wyniki pomiarów, w połączeniu z objawami klinicznymi wykorzystywane są do diagnozy i podejmowania decyzji dotyczących dalszego leczenia. W przypadku wyników przekraczających wartość 10 mg/dl zalecane jest potwierdzanie badaniem laboratoryjnym.

Przebieg badania
Pomiar jest nieinwazyjny, polega na przyłożeniu czujnika miernika do mostka małego pacjenta. Procedura jest całkowicie bezbolesna i u większości noworodków pozwala odstąpić od czynności zabiegowych, czyli pobrania krwi.
U wcześniaków o rodzaju badania powinien zadecydować lekarz.

Przeciwwskazania:

  • uogólniony obrzęk płodu
  • poważne wady wrodzone
  • choroby skóry

Zapraszamy do rejestracji Centrum Medycznego Luxmed znajdującej się na parterze, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-19.00 i w soboty 7.00-13.00.